PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE

Jesteś sportowcem, tak? Zatem zależy Ci na pewno na jak najlepszych wynikach osiąganych przez Ciebie w Twojej dziedzinie sportu. Czy wiesz zatem, że poza rozwojem specjalistycznym rozwój ogólnych cech sprawności takich jak szybkość, zwinność, czas reakcji czy skoczność, wpłyną pozytywnie na osiągane wyniki sportowe? Tym właśnie zajmuje się trening z przygotowaniem motorycznym.

Jako dyplomowany trener personalny, instruktor kulturystyki  oraz osoba wykształcona w kierunku usprawnianie ciała prowadzę profesjonalne treningi przygotowania motorycznego dla sportowców. Ułożę dla Ciebie, jako sportowca, indywidualny plan w taki sposób, aby w pełni przygotować Cię do uprawiania i zdobywania lepszych wyników w Twojej dyscyplinie sportowej.

Zdarza się, że w sporcie zawodowym trenerzy mają mało czasu na dodatkowe treningi dbające o ogólną sprawność ruchową zawodnika. Często ich specjalizacja nie pozwala na dogłębne zajęcie się innymi kwestiami ruchu i sprawności niż dotyczące stricte dziedziny sportu, jaką się zajmują. Kończy się to zazwyczaj jedynie „wysłaniem na siłownię” bez sprecyzowanego planu rozwojowego.

Przygotowanie motoryczne pozwala także rozwinąć odpowiednią technikę i siłę mięśni w taki sposób, by zabezpieczały układ ruchu przed kontuzjami. Jest to bardzo ważne w zawodowym sporcie, gdzie kontuzja potrafi wykluczyć zawodnika z sezonu lub nawet z uprawiania danej dziedziny sportu.

Jeśli chcesz uprawiać sport w rozsądny i bezpieczniejszy dla swojego ciała sposób, koniecznie zadbaj o swoje przygotowanie motoryczne. Skontaktuj się ze mną a pomogę Ci w tej materii. 🙂