GIMNASTYKA DLA OSÓB STARSZYCH

Czy wydaje Ci się to znajome?

Rano wstajesz ze świadomością, że musisz rozruszać się, bo wszystko boli po średnio przespanej nocy. Plecy ciągle dają o sobie znać, nogi i ręce też pobolewają. Nawet pamięć nie wydaje się już tak szybka i sprawna jak kiedyś. Powoli godzisz się z myślą, że się starzejesz. Jednak, czy wiesz, że te wszystkie symptomy to nie jest oznaka starości?

Coraz więcej wiemy o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Nauka już niejednokrotnie dowiodła, że starzenie nie jest powolną utratą sprawności ruchowej i umysłowej.

Skąd zatem te wszystkie symptomy? 

Jak wiesz, kropla drąży skałę. Ciało ludzkie jest potężnym mechanizmem, który nieustannie optymalizuje swoje funkcje. Nieużywane zasoby są usuwane, by oszczędzać energię. Nieużywane mięśnie zanikają, a połączenia nerwowe powoli się zacierają.

Jest na to rozwiązanie!

Wystarczą odpowiednie ćwiczenia fizyczne, by przywrócić siłę mięśni. Całym ciałem zarządza mózg, więc wyzwania ruchowe rozwijają także umysł i pozwalają zapobiec wielu chorobom, które są kojarzone z większą liczbą lat życia.

Gdy regularnie ćwiczysz, wpływasz pozytywnie na siłę serca i układu krwionośnego. Twoje mięśnie stają się silniejsze i ponownie sprawnie wykonują swoje zadanie odciążania stawów i kręgosłupa. To z kolei oznacza mniej bólu.

Co więcej, regularne ćwiczenia o odpowiedniej intensywności wpływają pozytywnie na umysł nie tylko pod kątem pamięci, ale także pod kątem tzw. dopaminowego układu nagrody. To oznacza, że Twoja siła woli również stanie się silniejsza, a z nią pojawi się więcej radości i chęci do działania, eksplorowania i doświadczania. Krótko mówiąc: esencja radości życia.

Sam wysiłek fizyczny poprawi także jakość Twojego snu. Sen będzie głębszy i bardziej odprężający. Zadbaj dodatkowo o odpowiedni materac i zmniejszenie ilości jasnego światła na 3 godziny przed snem, a będziesz znowu spać jak niemowlę.

Prowadzę treningi indywidualne i grupowe dla różnych grup wiekowych. Nawet jeśli uważasz, że jesteś w starszym wieku, udowodnię Ci, że odpowiednimi ćwiczeniami, nie będziesz już tak o sobie myśleć pod kątem sprawności. Zajęcia są dla każdego, a w szczególności dla osób z wielochorobowością, po zabiegach i operacjach kręgosłupa czy po kontuzjach i urazach.

Jednostki chorobowe, które zaburzają Twoje funkcje na codzień

Nie przejmuj się, jeśli masz choroby związane z układem ruchu typu RZS, ZZSK, osteoporoza, zanik mięśni oraz choroby układu krążeniowo-oddechowego. Na podstawie potwierdzonej doświadczeniem wiedzy naukowej opartej na wieloletnim doświadczeniu pomogę Ci osiągnąć poprawę kondycji.

Jeśli lubisz zajęcia w radosnej grupie, to gorąco zapraszam do wzięcia udziału w grupowych zajęciach gimnastycznych w Fundacji Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej Prawobrzeże oraz punkcie sportowym  Dance Factory Nie przejmuj się, jeśli to za daleko dla Ciebie. Poprowadzę dla Ciebie zajęcia w dowolnym punkcie sportowym lub u Ciebie w domu. Dojeżdżam do lokalizacji na terenie całego Szczecina.